[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
Sindikat hrvatskih željezničara • Pogledaj temu - Predstavnik radničko vijeća ...IZBOR ili IMENOVANJE ..

Predstavnik radničko vijeća ...IZBOR ili IMENOVANJE ..

Predstavnik radničko vijeća ...IZBOR ili IMENOVANJE ..

PostPostao/la Meštar » Čet kol 29, 2013 6:50 pm

Jedno vrlo plastično pitanje ...šta je sa predstavnikom radničkog vjeća ...jeli to stvar izbora ...imenovanja ili pak nasljeđa .
Koliko znam neki su imenovani...a to nije stvar imenovanja nego izbora,,,
Šta je sa objektivnošću radničkog vijeća ... :roll: :roll: :shock: :shock:
Zadnja izmjena: Meštar; Čet kol 29, 2013 8:10 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Meštar

Re: Predstavnik radničko vijeća ...IZBOR ili IMENOVANJE ..

PostPostao/la Meštar » Čet kol 29, 2013 8:09 pm

Smatrate li da je Sindikat ključan u ostvarenju radničkih prava i poštivanje KOLEKTIVNOG UGOVORA ????...po meni je to bitna i ključna stvar u ostvarenju radnički prava ..svako nepoštivanje istog je nešto što bi sindikalni predstavnik trebao zabilježiti i javno obznaniti i članstvu kao i poslodavcu ...
E sad ...ako je sindikalni dužnosnik plaćen od poslodavca onda je normalno da ovaj i neće pljucati u zdjelu iz koje jede ...
Da rasčlanimo ...zakonom je to dozvoljeno ..međutim mišljenja sam da poslodavac nebi smio plaćati sindikalca ...nego to mora inicirati sindikat da se plaća sindikalce iz SINIKALNE KASE...i tu bi se puno stvari odmrsilo ...
Meštar

Vrati se na: Sindikat hrvatskih željezničara