[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
Sindikat hrvatskih željezničara • Pogledaj temu - Dobrodošlica

Dobrodošlica

Re: Dobrodošlica

PostPostao/la RVR doo » Pet svi 17, 2013 4:40 am

Sučeljavanje mišljena kolega DA.

Poštujem svačije mišljenje,al sam samo reagirao na tvoje u kojem si prozvao predsjedništvo SHŽ radi obavijesti o nesudjelovanju da je to prikriveno političko-sindikalna igra.
Ako bismo išli brojati prosvjede ili štrajkove na HŽ vidio bih siguran sam da ih je SHŽ najviše organizirao.Solidarnost ostalih je redovito izostala
Svaka čast tebi kao pojedincu kao što kažeš da si sudjelovao u prosvjedu za RVR,no ja pišem općenito o solidarnost koju pominješ.
Npr.Restruktuiranje HŽ koje je počelo prošle godine i u kojem su sudjelovali svi sindikati te dali svoje potpise za zbrinjavanje viška radnika iz matičnih društava na uštrb kćerinskih društava i njihovih radnika pa i RVRa.
Jedino g.Forgač nije potpisao taj dopis kako su ga zvali Stožera za obranu Infrastrukture.
Štoviše obratio se svim kćerinskim društvima,odnosno njihovim radnicima što im se sprema,a sada ga kritizirati što čovjek kaže da nije niti pozvan na ovaj prosvjed niti je traženo njegovo mišljenje da je to prikriveno političko-sindikalna samodopadnost je u najmanju ruku neozbiljno.
Čak štoviše i sam neznam ciljeve organizatora prosvjeda,pogotovu strukovnog sindikata koji isključivo okuplja strojovođe.
A niti SŽH,koji zastupa prodaju Carga,pa zastupao je i prodaju RVRa,sjedio u NO,Radničkom vijeću,a njegov bivši predsjednik prvi potpisao da se vide sve zakonske mogućnosti da se višak iz Infrastrukture smjesti na porte i oduzmu radna mjesta RVRovcima u kojem je on dobivao naknadu u NO.
Ja sam samo pitao o kakvoj solidarnosti možemo pričati i da li su to političko-sindikalne igre koje zastupaju samo matična društva HŽ ???
Zar su druga radna mjesta u kćerinskom društvima manje vrijedna gdje radnici rade za duplo manju plaću od strojovođa ??
Neka RVR bude primjer kako to netreba raditi,a ne da se štrajka da tako treba.
RVR doo
 
Postovi: 20
Pridružen: Sub tra 20, 2013 4:55 am

Re: Dobrodošlica

PostPostao/la RVR doo » Pet svi 17, 2013 5:54 pm

kao što sami rekao
cilj štrajka poznat samo organizatoru
dogovor postignut s Putničkim da aktivno sudjeluju u restruktuiranju
a,počeo radi Carga

Nije li sve to povezano s tvrdnjama poslovnog
časopisa Lider, koji, pozivajući se na izvor u resornom Ministarstvu, navodi da
je Nenad Mrgan u poslovnom odnosu sa Zlatkom Rogožarom i s Oliverom Krilićem, koje
se povezuje s češkom tvrtkom AWT, zainteresiranom za kupnju HŽ Carga?

Nije li to razlog što je Sindikat strojovođa
Hrvatske pristao na gašenje i na podjelu HŽ Vuče vlakova „bez ispaljenog metka“,
potpisivanjem Sporazuma kojim je unaprijed prihvatio da strojovođa ima viška?

Nije li to razlog što Sindikat strojovođa
Hrvatske prešućuje namjeru prodaje HŽ Carga, iako je 50 % članova SSH u HŽ
Cargu? I ne samo da prešućuje, već Nenad Mrgan javno ističe kako se nada da će
Vlada pronaći kupca za HŽ Cargo, o čemu je Sindikat hrvatskih željezničara dao
negativno očitovanje. Naime, ako se HŽ Cargo mora restrukturirati, zašto to ne
učinimo sami pa da kasnije zadržimo dobit u vlastitim rukama. Kao što je slučaj
u T-HT-u, strani kupac će provesti daleko oštrije rezove, kako bi iz naše
zemlje izvukao što veći profit
malo smiješno za solidarnost
RVR doo
 
Postovi: 20
Pridružen: Sub tra 20, 2013 4:55 am

Re: Dobrodošlica

PostPostao/la RVR doo » Sub svi 18, 2013 4:46 am

Evo zašto bi trebalo štrajkati i gdje bi trebalo zajednička solidarnost.
Vlast koja bira uprave,gdje radnici nemaju utjecaja na njihov izbor,koje nakon nagomilanih dugova odlaze s velikim otpremninama,umjesto u Remetinac.
Sada Linić razdvaja Ribića i liječnike od željezničara i pilota samo da podjeli sindikate,a do juče pljuvao po Ribiću.
E na toj temi treba solidarnost.


Piše: i.kri/VLM

Ministar financija Slavko Linić kazao je da Croatia Airlines više neće živjeti na teret poreznih obveznika, piše HRT.

Linić je SDP-ovoj tribini u Medulinu kazao kako je neprihvatljivo da uz prosvjetare i liječnike na državnom proračunu budu i željezničari, piloti i stjuardese. – Onda se čudimo što imamo 180 milijardi kuna vanjskog duga – rekao je Linić.

Hajdaš Dončić



Novosti
'Koliko se zaradi na tržištu, toliko se može imati'

prije 2 dana
nema odustajanja od rekonstrukcije

Ministar pomorstva, prometa i infrastrukture Siniša Hajdaš Dončić progovorio je za RTL Danas o štrajkovima u svom resoru.
HŽ, Hrvatske željeznice, Vlak RTL

Na dva sata danas su stali svi teretni vlakovi. Sindikat strojovođa želio je isto učiniti i s putničkima, ali je to zabranio sud. Istodobno su njihovi kolege željezničari prosvjedovali Vladi pod prozorom zbog stanja u HŽ Cargu.

Prosvjedom prijete i sutra kao znak solidarnosti s pilotima i stjuardesama koji se nisu dogovorili s upravom Croatia Airlinesa.

Ministar pomorstva, prometa i infrastrukture Siniša Hajdaš Dončić kazao je kako planovi rekonstruiranja idu svojim tokom.

"Očekivao sam kako će određeni dionici koji će biti zahvaćeni ovim rekonstruiranjem negativno reagirati, što znači da se u javnom sektoru nešto događa. Dakle, planovi rekonstruiranja se provode, uštede su nužne. Nisu radnici krivi. Krive su bivše uprave i politička uhljebljivanja. Krive su neka subvencioniranja koja su protuzakonite i protivne praksama Europske unije, u koju sada ulazimo. I sada je sve to došlo na naplatu", pojasnio je.

Upitan tko će odgovarati za trenutno stanje u HŽ-u jer sindikati neprestanu ističu problem lošeg vođenja tvrtke, a ipak je bivša uprava dobila milijunske otpremnine i nitko nije odgovarao, ministar je odgovorio kako on ne može ništa učiniti.

"Upravama u mom resoru su smanjene plaće i ne mogu dobiti otpremnine veće od šestomjesečnih plaća. Kažem, mi smo okrenuli novu stranicu. Pozivamo na red, čiste račune i racionalno ekonomsko poslovanje sukladno tržištu. Meni je žao, ali Croatia Airlines i HŽ Cargo su društva koja se bore na tržištu. Dakle, koliko sebi zarade, toliko si mogu plaća isplatiti", naglasio je.

"Ni u jednom poduzeću nisam komunicirao niti ću komunicirati na razini izvršnih direktora. Uprave same biraju svoje suradnike, to je njihova odgovornost", odbacio je tvrdnje da utječe na donošenje odluka u upravama poduzeća.

U njegovoj nadležnosti su 53 tvrtke, dok je dosad smijenio tek jednu upravu. Upitan je li to znači da je s ostalima zadovoljan, kazao je da nema previše manevarskog prostora za prevelike promjene.

"Nema tu nekih epohalnih iskoraka. Moram naglasiti kako je moj prethodnik Božidar Kalmeta ostavio sektor u 50 milijardi kuna duga. Aktivno razgovaramo s bankama kako bi održali sektor financijski održivim. Tu je veliki problem. Trudimo se, socijalno smo osjetljivi. Stvari se mijenjaju, mijenja se i broj zaposlenih. Moderniziraju se poduzeća, ali ne ide preko noći. Pozivam sindikalne čelnike da sačuvaju svoja radna mjesta te da kompanijama omoguće preživaljavanje na tržištu", rekao je.

"Do sada je bila praksa, kada su se sindikati bunili jer su njihova prava ugrožena, bivši ministri su okretali leđa svojim upravama i dogovarali se mimo uprava rušeći tako njihov integritet. Ja sam kazao da tako neće ići u mom resoru. Nije stvar u radnicima, stvar je možda u nerazumijevanju pojedinih sindikalnih čelnika, koji izigravaju lažne mesije i šire krive informacije prema svome članstvu. Ja bih želio da se s tim prestane i prihvati realnost. Koliko se zaradi na tržištu, toliko se može imati", istaknuo je.

"Planovi rekonstruiranja su prihvaćena i od toga nema odustajanja", zaključio je.
Autor: RTL


Gospodine Liniću Vi birate uprave,a u privatnim firmama poput RVRa ukidate stečaj i nakon 4 neisplaćene plaće,nakon otpuštenih 200 radnika u stečaju jer je vlast trodiobna.
I uvijek na štetu radnika.
RVR doo
 
Postovi: 20
Pridružen: Sub tra 20, 2013 4:55 am

Re: Dobrodošlica

PostPostao/la RVR doo » Sub svi 18, 2013 7:48 am

Dončićev citat


"Do sada je bila praksa, kada su se sindikati bunili jer su njihova prava ugrožena, bivši ministri su okretali leđa svojim upravama i dogovarali se mimo uprava rušeći tako njihov integritet. Ja sam kazao da tako neće ići u mom resoru. Nije stvar u radnicima, stvar je možda u nerazumijevanju pojedinih sindikalnih čelnika, koji izigravaju lažne mesije i šire krive informacije prema svome članstvu.

Kaj si nokrenuo leđa upravi Putničkog il je Mesija postigao cilj ministre ????


Postignut je dogovor između Sindikata strojovođa Hrvatske i Uprave HŽ Putničkog prijevoza pa sutra neće biti najavljenog štrajka u željezničkom putničkom prometu, doznaje se iz HŽ-a.

Nakon uspješno provedenog postupka mirenja, sindikat i Uprava HŽ Putničkog prijevoza dogovorili su se oko svih važnih pitanja navedenih u zahtjevima iz najave štrajka, kažu u HŽ-u.

Dogovoreno je da Sindikat strojovođa neće organizirati i provoditi štrajk ni industrijske akcije u HŽ Putničkom prijevozu u sljedećih godinu dana, osim eventualnih industrijskih akcija i štrajka koje će biti u vezane uz kolektivno pregovaranje.

Strane u sporu su se sporazumjele da će unaprijediti i intenzivirati socijalni dijalog te da će Sindikat strojovođa biti uključen u restrukturiranje. Dogovoreno je i da će se pouzdanost vozila unaprijeđivati zajedničkim naporima, kažu u HŽ-u.

Predsjednik Sindikata strojovođa Hrvatske Nenad Mrgan izrazio je zadovoljstvo dogovorom, zahvaljujući čemu strojovođe neće sutra između 10 i 16 sati zaustaviti vlakove u putničkom prometu.

Dosad smo imali problema sa socijalnim dijalogom s poslodavcem, no nakon današnjeg dogovora to bi trebalo biti otklonjeno, a sindikat uključen u restrukturiranje HŽ Putničkog prijevoza, pogotovo kad se radi o broju zaposlenih, kaže Mrgan.

Planom restrukturiranja predviđa se smanjenje broja zaposlenih s oko 2.100 na 1.700 radnika, uz provedbu procesa informatizacije i modernizacije, a nama je važno da time neće biti obuhvaćeni samo proizvodni radnici nego i administracija, ističe Mrgan.

Nakon restrukturiranja HŽ Putnički prijevoz trebao bi biti sposoban za samostalno poslovanje na tržištu, kako bi spremno dočekao 1. siječnja 2017. godine, kada će početi liberalizacija i u segmentu putničkog prometa (liberalizacija teretnog prometa počinje odmah po ulasku Hrvatske u EU, 1. srpnja ove godine).
RVR doo
 
Postovi: 20
Pridružen: Sub tra 20, 2013 4:55 am

Re: Dobrodošlica

PostPostao/la RVR doo » Sub svi 18, 2013 8:03 am

Iz ovog se da isčitati da je izgubljena pozicija iz Vuče izborena u Putničkom.
A Cargo je samo bio oruđe za štrajk koji iz vidljivog od 1.srpanj ide ća.
Koju je poziciju solidarni SŽH dobio.?????????????????????????????????????????????
Da li je priopćeno članstvu strojovođa iz Carga da su žrtvovani kao i članstvo SŽH u RVRu kad se išlo u privatizaciju ????????????????????? u Putničkom sigurnost do 2017,a Cargo ????


Nakon restrukturiranja HŽ Putnički prijevoz trebao bi biti sposoban za samostalno poslovanje na tržištu, kako bi spremno dočekao 1. siječnja 2017. godine, kada će početi liberalizacija i u segmentu putničkog prometa (liberalizacija teretnog prometa počinje odmah po ulasku Hrvatske u EU, 1. srpnja ove godine).
RVR doo
 
Postovi: 20
Pridružen: Sub tra 20, 2013 4:55 am

Re: Dobrodošlica

PostPostao/la T.Boljar » Uto svi 21, 2013 5:36 pm

Nažalost izvlačenjem rijeći iz konteksta i uobličavanjem u neku novu rečeničnu konstrukciju dovodi do polemiziranja u međusobnoj komunikaciji.
Kad sam spomenuo "samodostatnost" onda se to odnosilo na nepostojanje javnog priopćenja u svezi tadašnjeg organiziranog štrajka SSH i SŽH, a držao sam kao i danas da se SHŽ trebao oglasiti jer postoji problematika, (restrukturiranje, insolventnost,neisplata plaća,privatizacija)! Da, znam da je u prethodnom razdoblju SHŽ dao jasan stav po tim pitanjima no, držim da ne sudjelovanje u tadašnjem štrajku ne znači da SHŽ ignorira ili ne smatra trenutnu problematiku u društvu HŽ-cargo zabrinjavajućom i opasnom!? Stoga izjava tipa, da postoje veliki problemi kako u rukovodećem tako i u upravljačkom području, financijskom i strategijskom kad govorimo o HŽ-cargu, za koje je potrebno izvršiti hitne i odgovarajuće mjere od strane vlasnika, daje u jeku medijske pozornosti jasnu i glasnu sliku o postojećoj problematici kao i to da je trebalo javno nastupiti i reći iz kojih razloga se ne želi sudjelovati.
Ovako ispada da problema nema ili da nisu ozbiljne prirode,ne ulazeći u motive razloga organizatora štrajka. Ali ti organizatori su javno pred kamerama rekli da plaće kasne dok je ministar rekao nešto sasvim drugo!
Na taj kontekst se onda odnosi i moja konstatacija o eventualnom skrivenom sindikalno-političkom motivu! U kojoj mjeri i s koje strane neznam ali svakako budi sumnje.
Ako netko ima skrivene loše namjere onda ih onaj drugi treba i javno obznaniti i imenovati. To je odgovornost i savjesnost.
Držim da su sindikati općenito vodili pasivnu umjesto proaktivnu politiku pa stoga danas i imamo gospodarski kaos.
Sindikalni čelnici trebaju prestati biti politički zatočenici a time će dokazati i opredjeljenost spram radničke interesne sfere kojoj pripadaju tj. iz koje su potekli.
Solidarnost se stoga može iskazati i u verbalnom obliku,kroz naglašavanje bitnih odrednica štrajkaških razloga.
Spominjanje Mrgana, Maršića, Ribića ili nekog trećeg,daje samo naglasak kulutu ličnosti, osobnih razmirica ili nejednakih interesa ali davanje pozornosti problemu daje veliku mogučnost njegova rješavanja. Stoga fokusirajmo se na problematiku i njeno rješavanje a ne na ličnosti!
T.Boljar
 
Postovi: 3
Pridružen: Čet svi 16, 2013 2:22 pm

Re: Dobrodošlica

PostPostao/la RVR doo » Uto svi 21, 2013 6:37 pm

T.Boljar napisao:Nesudjelovanje a još manje priopćenje o razlozima nesudjelovanja u štrajku ili štrajku solidarnosti po meni je odraz samodostatnosti, a to nikada nikome nije pomoglo! Štoviše odmaže.
Razumio bih da ne postoje problemi ( prije svega isplata plaća kroz prethodno razdoblje), nego pokazuje se jedna neosjetljivost i nesplidarnost spram drugih. Kako očekivati naknadno solidarnost kad mi budemo i ako budemo u štrajku? Prevazilaženjem sebičnih razloga ili političko-sindikalnog osvečivanja, možemo samo pokazati veću zrelost i odgovornost prema sebi i drugima, kao pozitivan primjer!
Nadam se da će te u budučnosti sagledavati stvarnost u puno širem kontekstu,unatoč nekim mogučim skrivenim motivima što se pokušavaju zakamuflirati pod maskom neophodne radničke borbe i prosvjeda.


Ovo je sasvim drugi tekst,od ovog što si pojasnio.
I nisam izvlačio ništa,možda si mislio to što sad pišeš,al ovdje posve drugačije znači ovaj tekst.
Pogotovu početak teksta.
RVR doo
 
Postovi: 20
Pridružen: Sub tra 20, 2013 4:55 am

Re: Dobrodošlica

PostPostao/la Ivan Forgac » Sri svi 22, 2013 9:36 am

Za raspravu o štrajku možda je trebalo otvoriti drugu temu.
Kako je administrator postavljao novu web stranicu, priopćenje nismo mogli dati na webu.
Bilo je objavljeno na našoj Facebook stranici, a u papirnatom obliku bilo je upućeno svim povjerenicima. :)
Ivan Forgac
 
Postovi: 5
Pridružen: Sri tra 17, 2013 7:22 am

Prethodni

Vrati se na: Sindikat hrvatskih željezničara

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 0 gostiju

cron