[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2208: Array to string conversion
Sindikat hrvatskih željezničara • Pogledaj temu - Prodaja CARGO !!!

Prodaja CARGO !!!

Prodaja CARGO !!!

PostPostao/la Meštar » Ned ruj 01, 2013 10:44 am

Zna li netko šta je sa prodajom CARGA , EVO SE ČULO U LOŽIONICA DA SU RUMUNJI ODUSTALI ....MORAM PRIZNAT DA MI JE TO PRVA VIJEST PA BI MOLIO NEKOGA DA OVO MALO PROKOMENTIRA ...NADAM SE DA VIJEST NIJE TOČNA I DA ĆE CARGO RADIJE NA PRODAJU NEGO U STEČAJ po meni država bi trebala to kupit i uložit ...pa tek onda na burzu ako treba
....
Meštar
 
Postovi: 26
Pridružen: Sri tra 17, 2013 12:36 pm

Re: Prodaja CARGO !!!

PostPostao/la RVR doo » Uto ruj 03, 2013 5:29 pm

Re: RVR-privatluk

PostPostao/la RVR doo » Ned ruj 01, 2013 7:26 pm
Slijedi još jedan ESOP na HŽu
Jedan je uspješno završen s RVRom


'IZGUBIT ĆE POSAO, ALI ĆE SVAKI DOBITI VIŠE OD 150 TISUĆA KUNA' Ponuda za otpisane radnike HŽ Carga

Gruia Stoica

Autor: Krešimir Žabec

Objavljeno: 16.08.2013
inShare

Najmanje 15 milijuna eura isplatit će Grampet Group za 750 radnika koji su višak

Najmanje 15 milijuna eura isplatit će rumunjska tvrtka Grampet Group rumunjskog poduzetnika Gruie Stoice za 750 radnika, koji su prema planu restrukturiranja, višak u tvrtki HŽ Cargo.

'NE BRINE ME ŠTO JE KUPAC HŽ CARGA POD ISTRAGOM, IMAMO GARANCIJE BANAKA' Dončić o rumunjskoj Feroviar Roman grupi

Oana Popescu, glasnogovornica tvrtke, tvrdi kako će svakom radniku koji će biti proglašen viškom biti isplaćeno najmanje 20 tisuća eura otpremnine. Iako je planom restrukturiranja predviđena prosječna otpremnina od 150 tisuća kuna, Popescu tvrdi kako bi one mogle biti i više od toga.

Grampet Group pobijedila je na natječaju za kupnju 75 posto državne tvrtke HŽ Cargo. U svojoj ponudi Stoica se obvezao da će u tvrtku uložiti ukupno 140 milijuna eura, što uključuje i preuzimanje 80 milijuna eura kredita tvrtke za koje je jamstvo izdala država.
Google oglasi



Pregovori sa sindikatom

Popescu tvrdi kako će, nakon što je ministarstvo prometa prihvatilo njihovu ponudu, predstavnici Grampeta doći u Hrvatsku kako bi detaljno snimili stanje tvrtke. To znači pregled voznog parka, financije itd.

Planiraju se i pregovori s predstavnicima sindikata kako bi im se iznijeli budući planovi. Pregovori o kupoprodajnom ugovoru između rumunjske tvrtke i ministarstva prometa trebali bi početi početkom sljedećeg mjeseca. Popescu smatra kako bi oni mogli završiti u roku mjesec dana te očekuje da će preuzeti HŽ Cargo do kraja listopada.

Prema ponudi, u roku od mjesec dana od potpisivanja ugovora Grampet mora uplatiti 30 milijuna eura. Bez obzira na rezultate inspekcije rumunjskih stručnjaka, Grampet neće odustati od kupnje, tvrdi Popesccu.

“Kupovali smo cargo tvrtke u Moldaviji, Madžarskoj, Srbiji i svugdje je stanje voznog parka bilo vrlo loše. Na to smo navikli i to nas sigurno neće pokolebati.
Za 4 godine do plusa

Na pitanje zbog čega Gruia Stoica ulaže toliki novac u HŽ Cargo, njegova glasnogovornica je odgovorila kako je hrvatska tvrtka važan kotačić u njegovu planu da svojim vagonima za prijevoz robe poveže Crno i Sjeverno more s Jadranom.

Grampet u svojem vlasništvu već ima tvrtke za prijevoz robe u Njemačkoj, Austriji, Rumunjskoj, Srbiji te je HŽ Cargo važan za spoj s Jadranom.

Nakon što Grampet Grupa postane njegov vlasnik, HŽ Cargo će biti implementiran u sustav rumunjske kompanije, no na čelu će biti osoba iz Hrvatske. Popescu najavljuje da će Stoica radnicima ponuditi strateško partnerstvo u HŽ Cargu kroz ESOP program.

Koliko bi se radnicima moglo poknuditi, zasad nije poznato.

Iako HŽ Cargo danas ima oko milijardu kuna gubitaka, Popescu tvrdi kako bi u roku od četiri godine mogla postati uspješna kompanija koja će pozitivno poslovat.

Uzmite stručnjake iz RVRa za ESOP uspjeh je zagarantiran pogotovu uz potporu SŽH.


Istina je da je Branko Kreš sudjelovao u izradi Esop programa i za to vrijeme primao naknadu 127.000 za svoj rad zajedno s još dvoje ljudi u razdoblju od dvije godine. Kada je završena privatizacija tj. po završetku projekta prestao je primati i naknadu. Takav rad nikada nije bio u opisu poslova sindikalnog dužnosnika već se radilo isključivo o dodatnom radu za koji je u skladu s zakonom sklopljen ugovor o djelu.
RVR doo
 
Postovi: 20
Pridružen: Sub tra 20, 2013 4:55 am

Re: Prodaja CARGO !!!

PostPostao/la RVR doo » Sri ruj 04, 2013 4:18 pm

Meštar napisao:Zna li netko šta je sa prodajom CARGA , EVO SE ČULO U LOŽIONICA DA SU RUMUNJI ODUSTALI ....MORAM PRIZNAT DA MI JE TO PRVA VIJEST PA BI MOLIO NEKOGA DA OVO MALO PROKOMENTIRA ...NADAM SE DA VIJEST NIJE TOČNA I DA ĆE CARGO RADIJE NA PRODAJU NEGO U STEČAJ po meni država bi trebala to kupit i uložit ...pa tek onda na burzu ako treba
....

Rumunjski GFR zastupa PR agencija koja radi i za SDP
23.8.2013. 21:00:34

IAKO Vlada RH s puno optimizma najavljuje privatizaciju HŽ Carga, činjenica je da razloga za to nema previše. AWT je bio u ozbiljnijim pregovorima za HŽ Cargo, ali ipak nisu dobili natječaj.
ZAGREB - “Poštovani barba Luka, prije mjesec dana kad smo se vidjeli u Pločama rekli ste mi da će se moj slučaj riješiti za koji dan...Uprava HŽ-a trebala me je imenovati 1. lipnja 2006. za člana Uprave RVR-a (tvrtka Redarstvo, Vatrogastvo i Rasadnik koja je do privatizacije 2007. bila dio Hrvatskih željeznica, nap. a.), ali to nije napravila jer je sadašnji direktor RVR-a Željko Mićo, SDP-ov kadar, preko sindikata SŽH zaprijetio da će napraviti pobunu.”
U svemu je SDP
RVR doo
 
Postovi: 20
Pridružen: Sub tra 20, 2013 4:55 am

Re: Prodaja CARGO !!!

PostPostao/la Meštar » Uto ruj 10, 2013 8:05 pm

Šta vi u RVR-u još držite te šta su vas upropastili , znači politika u điru .nije vam lako ali će valjda sa novim zakonima EU biti štošta rješeno .
A za Cargo se čuje opet da su u igri Česi zajedno sa našim otjeranim kadrovima e pa sad što je tu točno ...Bugari ili Česi ...čini se da bi svi oni uzeli po istom modelu i to bez love i bez odgovornosti ...e pa ja se nadam da NE , u ovom slučaju i Boga treba prizivati ...
Jedino Mrsić i novi zakon o mirovinam bi mogao ublažiti stvarnost ....
Meštar
 
Postovi: 26
Pridružen: Sri tra 17, 2013 12:36 pm

Re: Prodaja CARGO !!!

PostPostao/la RVR doo » Čet vel 06, 2014 3:21 pm

Meštar napisao:Šta vi u RVR-u još držite te šta su vas upropastili , znači politika u điru .nije vam lako ali će valjda sa novim zakonima EU biti štošta rješeno .
A za Cargo se čuje opet da su u igri Česi zajedno sa našim otjeranim kadrovima e pa sad što je tu točno ...Bugari ili Česi ...čini se da bi svi oni uzeli po istom modelu i to bez love i bez odgovornosti ...e pa ja se nadam da NE , u ovom slučaju i Boga treba prizivati ...
Jedino Mrsić i novi zakon o mirovinam bi mogao ublažiti stvarnost ....



e moj Meštre vidim vama su pomogli zakoni EU u Cargu
ili SSH zakoni,hehe,kao i nama SŽH u RVRu
hehehe, :roll: :roll:
RVR doo
 
Postovi: 20
Pridružen: Sub tra 20, 2013 4:55 am


Vrati se na: Djelatnost HŽ Cargo

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost

cron